.......Testom skutočnej literatúry je, že znesie opakovanie. Čítame znova a znova tie isté stránky a vždy s novým pôžitkom.......

Kapitola prvá: Hra bastardů

9. června 2007 v 21:12 | Misson |  -HP- Šťastné dny v Pekle-
Tři...Dva...Jedna...A jedem...Slavnostně vás všechny zdravím a představuji vám můj historicky první překlad. Ale nenechte se zmást, on to vlastně není jenom můj překlad, z velké části patří i iisisce která mi s ním hodně pomohla a taky bych jí chtěla celou moji práci věnovat za její nekonečnou ochotu a dámské dýchánky u počítače (njn to sou ty závislosti :-)) iisis vděčím za to, že mě k překládání dovedla a mě to tak chytlo, že to skončilo tady takto...takže se po tomto trapném úvodníku pusťte radši do kapitolky...bohužel je to jenom půlka, ale kapitola je dost dlouhá a já už se nemohla dočkat, abych vám to sem už hodila :-) Překládání zdar!

********
Hra Bastardů
Když se Snape objevil v kruhu smrtijedů, byl velice překvapen. Přesto že musel přejít přes celé Bradavické pozemky, než se mohl přemístit, byl jeden z prvních Smrtijedů, kteří toto odpoledne přišli.
Byl tam jen Avery a Rome, mladý muž z Francie, nový stoupenec "Černého umění"- jak to rádi nazývali. Snape zavrčel. Nemohl si pomoct ale masakrování a terorizování bylo něco jiného jako "umění". Na začátku si to nemyslel… Nicméně nevěděl jestli vůbec byl nějaký začátek. Už od ranného dětství byla černá magie přítomna jeho životu. Vždy k ní byl přitahován, ostatně jako každý v jeho rodině, tedy až na Quietuse, který…ne! Nechtěl na něj myslet. Ne tady. Ne teď.
Raději by měl řešit proč byl opět přivolán. Muselo to být něco důležitého. A nepochybně to nemělo nic společného s lektvary. Včera večer mu přišel dopis s instrukcemi jaké lektvary má připravit na příští týden. Jestliže by chtěl Temný pán naléhavě nějaké jiné, mohl prostě poslat instrukce po sově a bylo by. Takže toto střetnutí bude o něčem temnějším a horším, než lektvary na zabíjení a mučení.
Najednou spatřil další Smrtijedy objevující se poblíž lesa, vedle kterého se nacházel Nightmare Manor, ve kterém se mělo konat dnešní setkání.
Být Smrtijedem znamenalo, že nikdy nevěděl, kam se na příkaz Temného pána přemístí. Když ucítil jeho volání a přemístil se, ocitl se v kruhu Smrtijedů bez toho, aby dopředu věděl, kam půjde. To bylo něco jako Voldemortův ochranný systém proti špehům v jeho řadách, kteří takto nebyli schopní nahlásit místo střetnutí ministerstvu, nebo jiným vlivným čarodějníkům například Brumbálovi nebo bystrozorům. Teď bylo setkání v Nightmare Manor jedním z nejvíc ukrývaných míst temných čarodějů. Napříč tomu, že tam byl už hodněkrát, Snape nevěděl, kde se přesně nachází. Muselo to být někde na severu Anglie, nebo v Skotsku. On a Brumbál se toto místo snažili najít už čtrnáct roků, ale jejich pátraní bylo neúspěšné, i když vědět přesnou polohu tohoto místa by pro ně mohlo být velmi nápomocné. Nightmare Manor bylo Voldemortovo hlavní vězení a vozil si tam na mučení a sadistické orgie všechny nepřátele, které nechtěl hned zabít.
Snape si byl jistý, že po porážce Temného Pána malým Pottrem před 14 lety, hodně lidí v Nightmare Manor zůstalo a v bezmocnosti zde zemřelo i když je nikdo nemučil nebo nezabil. Zůstali tam, protože nikomu se nepodařilo je najít.
Místo obav, bolesti, křiku, pláče, třasu a smrti. Místo nejděsivějšího mučení, jaké může na světe existovat.
Nesnášel toto místo. Nenáviděl jej z celého svého srdce, nenáviděl jej jako žádné jiné. Hnusilo se mu víc jako ministerské kobky, místo "lehkého" utrpení, více než… "Stop!" Řekl si sám sobě. "To stačí!"
Z toho všeho vyplívalo, že tohle střetnutí bude jedním z těch, na kterých se mučilo a Snape silně doufal, že se mu podaří vyklouznout odtamtud ještě předtím než to začne. Nechtěl se toho účastnit. Nesnášel to a obával se toho a naštěstí díky všelijakým důvodům nebyl obvykle nucen to praktikovat. Jedním z důvodů bylo to, že byl osobním mistrem lektvarů Temného pána a to bylo často dostačující na to, aby se mu podařilo se z toho vyvléct.
Přesto byly časy, kdy byl donucený se k těmto "hrám" připojit. A to vždy když se Voldemort rozhodl prověřit jejich loajalitu, nebo když oběť byla velmi důležitá osoba. Jeho loajalita však už testována byla (velmi na to ale vzpomínat nechtěl); a dnes bude nejspíše čelit nějakému významnému nepříteli temné strany. Kdo by mohl být tak důležitý? Bude muset Brumbála varovat hned jak se dostane do Bradavic.
Do deseti minut byli přítomni všichni Voldemortovi nejbližší stoupenci. Každý se zastavil na místě a čekal na Temného pána, který je tam všechny pozval. "Zvláštní, proč celý kruh? Opravdu Voldemort chytil Brumbála?" ptal se. Nemožné. Když opouštěl Bradavice, Brumbál tam stále byl a byl úplně v pořádku. Zatímco… kdo byl tedy unesen? Tento idiot Popletal? Nebo nějaký významný bystrozor? Možná Moody…
Oh, to by bylo zábavné. Na toho člověka by byl schopen použít nějaké to bolestivé kouzlo, za všechny ty věci, které mu provedl. Výslech v budově ministerstva… soudní mučení "bílou magií". Nucené Veritasérum, kouzlo Tormenta (kouzlo bíle magie ekvivalentní Cruciatu sice odpustitelné, ale o nic lepší než Cruciatus), které na něj seslal, protože nebyl považovaný za člověka ale za hnusnou zrůdu. Bezesné dny a noci, jenom aby ho zlomili a potom poslali na šest měsíců do Azkabanu….Šest!!! Připadalo mu to jako celý život. Po tom všem nebyl schopen nic cítit. Nic. Všechny jeho city zůstaly uvnitř, pravděpodobně pohřbené navěky. Za to všechno mohl Moody, starý paranoidní bastard. Otřasl se. Kdyby to byl dnes Moody, nebyl by schopen prokázat mu laskavost. Ne. Nikdy.
Téměř omdlel, když ho minulé září viděl vstoupit do Velké síně. Ne, Albus by nemohl být bezcitný, aby přivedl bystrozora do místnosti, ve které se nacházel.
Znovu se otřásl. Ne. To byl Barty, ne ten starý bastard. Ano, Barty byl bastard, ale ne starý. Mladý a temný bastard, teď už mrtvý. Byl políben Mozkomorem. Nepěkný způsob smrti.
Ale zpátky k bastardům: právě čekali na největšího bastarda na celém světě, aby jim představil zajatce a představil ho svojím loajálním- bastardovým- služebníkům.
Jistě, on sám byl bastard. Každý na této zemi je bastard, ovšem až na Brumbála.
Budiž, ať tedy hra bastardů začne.
------------
V ten moment vstoupil Lord Voldemort na Panství a přiblížil se ke svým trpělivě čekajícím přívržencům.
"Pojďte. Připojte se ke mně v hlavní místnosti." Zakřičel teatrálně. "Náš host už na nás čeká."
Něco v ovzduší se ochladilo. Severus se otřásl a omotal kolem sebe hábit. Velká otevřená brána do Panství vypadala jako tlama polykající všechno a všechny kdo právě vstupují. Severus by se nejradši vrátil domů.
Když konečně vstoupili do hlavní haly, všude okolo ve světle pochodní zářily bezvýrazné bílé masky.
Ve středu této obrovské místnosti se nacházelo dítě. Poměrně malé dítě se špinavými, rozcuchanými tmavými vlasy a kulatými brýlemi.
Snapa zamrazilo.
Ne. Dítě. Ne. Nesnášel mučení dětí. Ve třídě ano. Slovně, pomocí sarkasmu, nebo školních trestů, sebrat jim kolejní body, proč ne? Ale. Ale fyzicky? Nebo kletbami? Už jen při tom pomyšlení se mu dělalo nevolno a musel bojovat se svými vlastními vzpomínkami.
Najednou si uvědomil, že ostatní se rozestoupili kolem chlapce . Byl jediným chybějícím z kruhu co zůstal stát jako zmražený u otevřených dveří. Zhluboka si povzdechl a připojil se k ostatním stoupencům. Když už stál na svém místě, chlapec zvedl hlavu.
Snapa opět zamrazilo.
Ne! To nemohla být pravda!
Vždyť ten chlapec je Harry Potter!
-------------
Zatraceně!
Jak?
Proč?
Co?
Zatraceně! Zatraceně! Zatraceně…Co tu k čertu dělá? Měl by být doma s rodinou, sledovat televizi, nebo hrát nějaké idiotské hry s kamarády nebo cokoli jiného… Zíral na něj nevěřícně jako blbec, hlavou se mu vířily myšlenky.
"To nemůže být pravda. Prostě nemůže. To musí být sen. Za deset minut se v mojích žalářích křičíc probudím a možná si po této noční můře dám na uklidnění pohárek whisky. Doufal, když si tyto věty opakoval pořád a pořád dokola. Sklenici whisky? Ne. To by nebylo dostačující. Potřeboval by celou flašku po tom, co by se probudil.
Ale probuzení stále nechtělo přijít.
Když se jejich oči střetly, na chvíli se mu zdálo, že ho kluk rozeznal. Ale po chvíli se od něj chlapec odvrátil a hleděl na Voldemorta.
Snape byl poněkud překvapen. Neviděl v Harryho zelených očích strach. Neviděl v nich hrůzu. Viděl jen bolest a rezignaci.
Byl šokovaný. Nechápal co se chystalo. Chlapec byl chycený Voldemortem nebo jeho Smrtijedy, to bylo jasné. Ale jak? Kdy? A proč to Albus nevěděl?
Co by mohl v takovéto situaci dělat? Jak by mu odtud mohl pomoct uniknout? Kolem Nightmare Manor byla také protipřemisťovací bariéra. Nemohl jen tak chlapce vzít a přemístit je. To bylo nemožné. Ale musel přijít na nějaký způsob jak toho hloupého chlapce zase jednou dostat z problémú. Jenomže jak?
Povzdechl si. Cokoliv udělá, jeho utajení bude v tahu. Tato myšlenka mu přinesla velkou úlevu. Najednou se cítil volný. Jenže co mohl dělat s novonalezenou svobodou v této zatracené situaci? Tady neměli žádnou naději.
Možná dovolí, aby toho chlapce mučili a zabili. Pokud by se do této špinavosti zapojil zemřeli by oba dva. Jestli by neudělal nic, udržel by svoji roli špeha a mohl by nadále pomáhat straně světla a Brumbálovi.
Na druhou stranu, nemohl uvěřit, že pokud Potter zemře bude mít Brumbál šanci. Ne.Potter musí přežít. Byla tu také ta záležitost s Lily… slib, který ji dal…přísahal na Quietuse. To znamenalo, že musel tomuto malému bastardovi pomoci. Ano. Potter byl také bastard, protože se zapletl do této prokleté situace. Už tak bylo dost tězkě udržet si tvář loajálního smrtijeda bez toho, aby to vydržel se svým svědomím ale teď...
V podstatě to znamenalo, že se pro něj čas obracení kabátů už nadobro ukončí. Musel ale zůstat klidný. Potter musí přežít. Proto ho musel zachránit tím, že najde cestu za protipřemisťovací bariéru Panstva a pokud možno při tom sám neumřít. Chlapec nevěděl jak se přemisťovat. Potřeboval ho.
Snapeovy oči znovu prolétly po hale: dveře, okna. Toto stavení znal velmi dobře, měl tu malý pokojík na přípravu lektvarů. Jeho laboratoř nebyla v podzemí, ale v třetím poschodí-jak směšné. On a ve třetím patře! V podzemí se ale nacházely cely.
Cely. Nejhnusnější věznice na světě. Alespoň jedna z nejhorších. Cely a místnosti na mučení s nekonečnou bolestí. Znal to. Věděl jak člověk vypadá po několika týdnech strávených tady. Život tady byl jako jedno dlouhé Cruciatus. Jestli se Voldemortovi zdálo jako skvělý nápad tam někoho držet a mučit celé měsíce, klidně tak udělal. Rád lidi zlomil předtím než je zabil. Nezáleželo mu na tom, jak dlouho to potrvá. Zdálo se, že temný pán má vždy času dostatek.
Jenže jak může Pottera zachránit z této prokleté budovy?
Najednou si uvědomil, že Voldemort mluví a všiml si, že chlapcovy nohy jsou svázány. Nemohl utéct jako před měsícem na hřbitově, když unikl Temnému pánovi po jeho "zmrtvýchvstání".A jeho hůlka tu také nebyla.
A teď tu Potter stál jako jehně čekající na porážku a zdálo se, že svůj osud přijal. Snape v jeho očích, které se na něj znovu upíraly, viděl jenom bolest. V těch zelených očích nebylo nic jiné než bolest a znovu jen bolest. Bolest stejná jako v těch černých očích. Bolest v těch zelených očí…Jen bolest…
Jako by to byly tytéž oči. Ale jak? Jakto že mu ty zelené oči tolik připomínaly ty černé. No bylo tomu tak, nebo to byl aspoň pohled těch očí, který mu připadal tak podobný.
Byl vyděšený. Chlapec pociťoval jen bolest.
Ta podoba… chlapec stojící ve střede kruhu beze strachu, dívajíc se na něj v nekonečné bolesti způsobené ne mučením, ale zklamáním a Snape by se nejraději rozkřičel když si vzpomněl na osobu, které ty druhé, černé oči patřily.
Chlapec stál na tom samém místě, ve středu kruhu beze strachu a slabosti. Jen s bolestí…jako tomu bylo tak dávno…ale bylo to tak jasné…ty černé oči…Nemohl by na ně zapomenout. "Už nikdy" říkal hlásek v jeho hlavě. "Už nikdy."
Ale na zamyšlení mnoho času neměl. Největší bastard začal znovu mluvit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tomasek Tomasek | 9. června 2007 v 21:32 | Reagovat

hezkeeeee

2 Sophy Sophy | 9. června 2007 v 22:00 | Reagovat

Moc hezkej a velmi povedenej překládek, už se těšim na pokračování, vypadá to velmi zajímavě

3 Juveny Juveny | 9. června 2007 v 22:39 | Reagovat

Teda... Další šikovná překladatelka. Myslím, že se ti překlad moc povedl. Zajímalo by mě, jak dlouho ti trval.  Povídka je moc zajímavá a už se těším na pokračování.

4 victor victor | E-mail | Web | 9. června 2007 v 22:58 | Reagovat

Líbí se mi to , doufám, že další část nám brzy předhodíš k našim pochvalám...

5 candy candy | 10. června 2007 v 0:25 | Reagovat

krasa. no som strasne strasne strasne zvedava ako to bude. dalej. :) len prekladaj ide ti to !!!

6 Siria Siria | Web | 10. června 2007 v 10:00 | Reagovat

Hmmm, dooost dobrý :-))) bravo! Doufám, že další bude co nejdřív!

7 weruska weruska | 10. června 2007 v 10:06 | Reagovat

super moc hezký

8 helwet helwet | 10. června 2007 v 10:15 | Reagovat

je to moc krásný:)

9 sigam sigam | Web | 10. června 2007 v 10:48 | Reagovat

Krásné. Jsem ráda, že je zase o jednu nadanou překladatelku víc. Vždyť co by bez vás dělal takový lempl na jazyky, jako jsem já?

10 kika kika | 10. června 2007 v 11:16 | Reagovat

krásný.už teď je to dobrý a až budeš mít trochu víc zkušenostíí tak to bude úžesný:)

11 xmona xmona | 10. června 2007 v 12:46 | Reagovat

nevěřím že je to tvůj první překlad:-D nebo možná je no to je jedno hlavní je že je to super přeložené takže do toho......

12 Stesii Stesii | 10. června 2007 v 13:48 | Reagovat

super , moc hezký , ale už by to chtělo přeložit další kousek :-D

13 katie katie | E-mail | Web | 10. června 2007 v 14:03 | Reagovat

zajímavý hezký překlad moc se těším  na další super pokračování

14 Mania Dardeville Mania Dardeville | E-mail | Web | 10. června 2007 v 14:31 | Reagovat

Krásné! Ale, takhle to useknout, to se přece nedělá!!! Kdypak bude další díl? už se móc těším!!! Skvělý překlad...

15 Sophy Sophy | 10. června 2007 v 16:40 | Reagovat

Tak jsem konečně dočetla celou tuhle povídku, teda tu první část (16 kapitol), teď se chystám na ty další, je fakt nádherná, ale řekla bych, že překladatelsky celkem náročná. Je zajímavý, že zahraniční autoři, čímž nechci urazit Vás všechny ty úžasné lidi, kteří píšete, mají velmi origninální a hlavně zajímavé a poutavé nápady a většina jejich kapitol je pře několik stránek.

16 iisis iisis | E-mail | Web | 10. června 2007 v 16:49 | Reagovat

Sophy> s týmto úplne súhlasím...poviedka Happy Days in Hell je úplne suprová a aj keď je na preklad niekedy dosť ťažká, verím, že miss to zvládne :D a ak sa chystáš čítať aj ďalej, vedz že pokračovanie je ešte lepšie :) keby som ju bola našla skôr, ešte predtým, než som začala prekladať Je to vzájomné a Tam, kam patrím, určite by som ju bola prekladala ja sama...tak dúfam, že pri nej zostanete a budete miss v preklade podporovať, pretože tá poviedka za to naozaj stojí :D

17 xmona xmona | 10. června 2007 v 19:52 | Reagovat

mohu mít otázku?? kdy bude další miss?? je to totiž úpně suproví a ráda bych si to přeložila ale jsem němčinář:-(

18 iisis iisis | E-mail | Web | 10. června 2007 v 20:05 | Reagovat

mám tu oznam za miss: dnes skoro ráno odcestovala späť do Francúzska a nie som si celkom istá, koľko má z druhej polky kapči preložené ani kedy presne sa vráti, takže kapitolka sa tu asi tak skoro neobjaví...za to ja možno pridám zajtra..možno :D

19 xmona xmona | 10. června 2007 v 20:06 | Reagovat

zítra to je super škoda že tu nebudu:-(

20 Jantar Jantar | 10. června 2007 v 20:51 | Reagovat

Nadherný a poutavý překlad.První kapitola z pohledu Severuse je fantastická a do budoucnosti hodně slibující.Zajímalo by mě zda je celá povídka z pohledu Severuse? A k těm zahraničním povídkám by chtěla vědět  kolik je průměrný věk autorů? Mám za to ,že u nás je celkem nízký a vzhledem k věku solidní.

21 miki miki | Web | 10. června 2007 v 22:12 | Reagovat

bezvadný

HP povídky vybíráš fakt skvěle!!!!!

22 miki miki | Web | 10. června 2007 v 22:12 | Reagovat

a překládáš ještě líp

23 Tomasek Tomasek | 10. června 2007 v 23:56 | Reagovat

to neni iisisina povidka .) ona jen pomaha ne?:)

24 Mania Dardeville Mania Dardeville | E-mail | Web | 11. června 2007 v 20:18 | Reagovat

Tak nevím jestli se dokopu a přečtu si to v aj. Přece jen jsem na to dost líná, navíc, když tady bude v češtině, tak si asi počkám...=)

iisis: už je zítra!=) Doufám, že dneska něco přibude!=)

25 iisis iisis | 12. června 2007 v 10:03 | Reagovat

no ahojky...moc ma to mrzi, ale vcera som cely den nemala internet a pravdepodobne ho v najbližšej dobe mať ani nebudem, takže naozaj netušim, kedy nieco pridam....za pochopenie dakujem..iisis

26 Rozárka Rozárka | 13. června 2007 v 8:14 | Reagovat

Ahoj Miss, myslím, že překládáš skvěle. Rozhodně není poznat, že je to tvůj první překlad. Doufám, že budeš pokračovat. Mrkla jsem se na tu povídku a je úplně skvělá. Přečetla jsem si i další dva díly a můžu říct, že autorka píše úžasně, stejně jako ty překládáš. Musím ti vzdát hold, že jsi se do toho pustila, chvílemi je to dost složité, ale věřím, že to zvládneš... Doufám, že brzo přidáš další část kapitoly :) už se těším

27 keikei keikei | Web | 14. června 2007 v 13:24 | Reagovat

super preklad!dúfam,že čoskoro bude ďalší.Kliknite si túto stránku:keikei.blog.cz.Sorry,že robím reklamu.

28 iisis iisis | E-mail | Web | 15. června 2007 v 15:15 | Reagovat

ahoooj :D no tak dnes pravdepodobne pridám ďalšiu kapču...nesľubujem hodinu, pretože momentálne naozaj netuším, ale určite to bude dnes :D

29 Lili Lili | E-mail | 15. června 2007 v 19:05 | Reagovat

Super=))))))

30 Mission Mission | 20. června 2007 v 9:14 | Reagovat

Lidicky mocinky vam dekuji za komentiky...vcera sem dofrcela z Francie a dneska se konecne dostala na komp...kdyz ty komentare tak vidim mam chut zase prekladat :) Nevim kdy se mi to podari dodelat, mozna budu muset i prejit z ajiny na franinu aby to bylo rychlejsi...no to jeste uvidim...sama nvm jak se mi podari zase prekousat pres hromadu textu...takze jeste jednou dik :)

GROS BISOUS....

Mission

31 romalt2 romalt2 | 20. června 2007 v 21:55 | Reagovat

Hele, Mission, my máme povinný ve škole dva jazyky, já mám frájinu.Mám jí teprve druhej rok a musím Tí teda říct, že Tě docela obdivuju, protože překládat frájinu.........To je občas umění.Hlavně ve Francii, kde žbrblaj jako nevím co =).

32 Vruon Vruon | 21. června 2007 v 19:25 | Reagovat

DObrý překlad a povídka taky jen tak dál :)

33 gwindor gwindor | 21. června 2007 v 22:18 | Reagovat

Skvela povidka a preklad taky skvelej uz se nemuzu dockat na pokracovani, jak se Snape zachova? Jak se Harry zachrani? Zachrani se vubec? Proste se hrozne tesim az si na tyhle otazky pri dalsi kapitole odpovim. Mej se skvele.

34 Amazonka Amazonka | 30. června 2007 v 16:25 | Reagovat

je to vážně bezva!!!:) kdy bude asi tak další?!:(

35 Mission Mission | Web | 2. července 2007 v 14:34 | Reagovat

Hm...doufala jsem že to stihnu do středy udělat, a pak když by přijela iisis by to opravila....ale mám na hlídání jak dvouročního bráchu tak šestitýdenní šťěňátko. Ale ve středu už na to nebudu sama, tak uvidíme kolik toho stihnu přeložit...kdyžtak kdybyste pěkně poprosili iisis možná!!! by ten zbytek co tam je dopřekládala ptž potom už budu pryč až do 12.8... no můžu vám slíbit jenom to, že se budu snažit...

36 Ž-Ž Ž-Ž | Web | 19. července 2007 v 16:07 | Reagovat

chjo, by to chtělo pokráčko, protože je to faaaakt hustá a pěkná povídka

37 Mission Mission | 20. července 2007 v 12:12 | Reagovat

Budeš to muset ještě den vydržet :) Už to mám přeložené ale musím ještě celý text znovu projet a poupravit...

38 Bastardové Bastardové | 18. listopadu 2011 v 21:08 | Reagovat

http://www.bastardove.cz/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.